سوپراکل

کلسیم مواد مغذی ضروری است که به ایجاد و حفظ دندان ها و استخوان های سالم کمک می کند کلسیم نیز نقش مهمی در انقباض ماهیچه ای، لخته شدن خون و عملکرد عصبی دارد* مهمتر از همه، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، کلسیم کافی در طول عمر ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد، بیماری که با کاهش توده استخوانی و افزایش شکستگی استخوان مشخص می شود. کلسیم برای افراد تمام جنسها و سنین مهم است. مردان با مصرف مکمل های کلسیم سود می برند؛ یکی از هشت مرد بالای ۵۰ سال،از شکستگی مرتبط با پوکی استخوان در طول عمر خود محفوظ خواهند بود. کلسیم برای کودکان نیز مهم است حتی زنان بعد از یائسگی می توانند از مصرف کلسیم بهره مند شوند، زیرا این می تواند به کاهش سرعت از دست دادن استخوان ها کمک کند. کلسیم مناسب در طول زندگی، از جمله در اوج دوران ساخت توده استخوان سالم، به عنوان بخشی از رژیم سالم، ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را در زندگی کاهش دهد.
ویتامین دی در جذب کلسیم به بدن شما کمک می کند. ویتامین D از رژیم غذایی یا از طریق قرار گرفتن در معرض نور آفتاب حاصل می شود که در طول سال می تواند متفاوت باشد. بنابراین علاوه بر گرفتن کلسیم کافی در رژیم غذایی خود از طریق غذا یا مکمل ها، باید مطمئن باشید که ویتامین دی و منیزیم به اندازه کافی برای جذب کلسیم نیز دریافت می کنید.
مکملهای کلسیم ,کلسیم عنصری را فراهم می کند. دو نوع کلسیم عنصری عبارتند از کربنات کلسیم و سیترات کلسیم. جذب کلسیم سیترات ۵/۲ برابر بهتر از کربنات کلسیم است. سیترات کلسیم کمتر احتمال دارد باعث تحریکات معده و یبوست شود.همچنین خطر ایجاد سنگ کلیه را کاهش میدهد. جذب کلسیم سیترات با وعده های غذایی و یا بدون وعده غذایی تاثیر نمی گذارد.

بنیاد ملی پوکی استخوان روزانه ۱۲۰۰ میلیگرم کلسیم برای زنان و مردان بالای ۵۱ سال توصیه می کند.

توصیه کلسیم رژیم غذایی (میلی گرم در روز) گروه سنی
۱۳۰۰۱۴-۱۸ ساله
۱۰۰۰۱۹-۳۰ ساله
۱۰۰۰۳۱-۵۰ساله
۱۰۰۰۵۱-۷۰ساله
۱۲۰۰زنان۵۱-۷۰ساله
۱۲۰۰سنین بالای۷۱
۱۳۰۰۱۴-۱۸ ساله، باردار / شیرده
۱۰۰۰۱۹-۵۰ساله باردار / شیرده

منبع: موسسه پزشکی، دسامبر 2010

زنان مبتلا به یائسگی نیاز به افزایش مقدار کلسیم به علت جذب کم کلسیم همراه با یائسگی دارند. برای سوالات خاصی درباره استروژن و مکمل های کلسیم، با پزشک خود مشورت کنید.
برای سوپراکال با D3 و مواد معدنی، یک قرص را تا دو بار در روز با غذا مصرف کنید یا طبق دستور پزشک خود. جذب کلسیم سیترات با وعده های غذایی و یا بدون وعده غذایی تاثیر نمی گذارد.
خرید محصول